2014. szeptember 28., vasárnap

Blogturné #22 - Julie Kenner: Kínzó vágy

Miért: Megtetszett a fülszövege.


Bevezető: A Blogturné Klub 4 bloggere hív benneteket kalandozásra ezúttal az erotikus romantika világába. J. Kenner újabb trilógiával szórakoztatja olvasóit. A Vágy sorozat első kötete már meg is jelent Kínzó vágy címmel. Szeptember 22. és 28. között pedig értékelések, extrák és nyereményjáték segítségével népszerűsítjük a könyvet.

Tartalom: A nagy sikerű Rabság trilógia szerzője újabb háromkötetes sorozattal jelentkezik. Főhőse Angelina, aki gazdag nagybátyja után nemcsak egy hatalmas házat, hanem három udvarlót is örökölt. Az egyik Evan, egy titokzatos, megfejthetetlen üzletember, akitől Jahn bácsikája óva intette, és akinek külön végrendeletben tiltotta, hogy a lány közelébe kerüljön.
Angie azonban küzd a ráerőltetett szerep ellen. Lina szeretne lenni, aki legalább annyi szerelmet tud adni, mint amennyit el akar venni. És soha, semmilyen más férfit nem képzelt el maga mellé, csak Evant… (Athenaeum)

Vélemény: Ez tipikusan az a könyv, aminek nem szabad elolvasni a fülszövegét, javarészt azért, mert köszönőviszonyban sincs azzal, ami a hátoldalára van nyomtatva. Ha valaki - mint például én - az alapján választja ki ezt a könyvet, akkor nagy valószínűséggel valami elképesztően drámai történetre számít. Hiszen mi más lehetne az oka annak, hogy valaki egy végrendeletben tiltsa meg egy férfinak, hogy az unokahúga közelébe kerüljön? És persze - feltételeztem naivan - a regény címe is azért lett Kínzó vágy, mert főhőseink küzdenek az őket összekötő kapocs ellen, hogy tiszteletbe tartsák Jahn utasítását. Erre számítottam én, de amit ehhez képest kaptam... Nos, nem nyűgözött le annyira, mint kellett volna. 
Kezdjük ott, hogy a két főszereplőnk elképesztően egysíkú, hogy mindkettőről lerí, hogy csak a pénzüknek köszönhetik a befolyásukat, s nem a bennük rejlő észnek. Angelináról például igazán nehezemre esett elhinni, hogy tényleg politikatudományból diplomázott, ugyanis néha annyira idiótán viselkedik, mint egy tizenhat éves kamaszlány. Mivel az egész eseménysorozatot Jahn elvesztése indítja el, szükség lett volna arra, hogy Kenner bemutassa a gyász folyamatát, ami nyilvánvalóan nem megy végbe egyik pillanatról a másikra - annál is inkább, mert Lina elvileg oda meg vissza volt a nagybátyjáért -, ám mi ebből nem láthatunk semmit, ugyanis, mihelyst Evan feltűnik a színen, a lány szabályosan kifordul önmagából, és onnantól kezdve nem érdekli semmi és senki más, csak Evan Black. 
Természetesen a férfi főszereplőnkről is elmondhatjuk, hogy ugyancsak nincs vele tisztában, hogy vajon mit is jelent tiszteletben tartani egy halott emlékét - hiába tartozik Jahnn lovagjai közé, amiből az ember alighanem arra következtetne, hogy fontosnak tartja a férfit, aki tanácsaival látta el -, ugyanis, kis túlzással azonnal letámadja Linát, mihelyst lehetősége nyílik rá. A küzdelem, amit saját magával vív, elképesztően rövid és semmitmondó. Ebből is ki lehet következtetni, hogy rengeteg erotikus jelenet van a könyvben - természetesen a Szürke ötven árnyalata óta szokásosnak számító klisékkel körbeágyazva -, amik, ha valaki nem a történet drámaiságát szerette volna viszontlátni, remekül lekötik az olvasót. Kétségtelen, hogy Kenner stílusára nem lehet panasz. Remekül ír, ezt el kell ismernem, rendkívül érzékletes leírásai vannak.
Nos, felmerülhet a kérdés, hogy ha már ennyi verbális ütlegelésnek tettem ki ezt a könyvet, akkor mégis mi az, amiért ajánlani tudom bárkinek. Az egyik fülszövegben - most meg nem mondom hirtelen, hogy melyikben - szó van egy titokról, amit a regény közepe kezd kibontani az írónő, és ennek köszönhetően beáll egyfajta fordulat a történetben, ugyanis ez a szál tényleg érdekes. Én személy szerint külön jó pontnak könyveltem el, hogy akadnak olyan karakterek ebben a könyvben, akik nem teljesen pozitív szereplők, és ez remekül előtérbe kerül egy idő után. Van ám itt minden, félreértések, cselszövések és társaik. Bőven van miért izgulni, és ez jócskán feljavítja az olvasás élményét, legalábbis az én esetemben pontosan ez történt.  
Mindent egybevetve: próbáljunk meg elvonatkoztatni a fals fülszövegtől, és önmagában értékelni a regényt, úgy, ha jól sejtem, távolról sem fog akkora csalódást okozni. Nem lesz egyszerű feladat, ezt elismerem, de véleményem szerint érdemes adni neki egy esélyt. Annál is inkább, mert remélhetőleg az izgalmas történetszál a folytatásokban is tetten érhető lesz majd.

Kedvenc karakter(ek): Jahn
Gyűlölt karakter(ek): -
Pont: 6/10

Alapok:            

Nyelv: magyar
Fordította: Márton Andrea
Kiadta: Athenaeum Kiadó
Év: 2014
Oldalszám: 400
Sorozat: Wanted (#1)


Résztvevő blogok listája: 

09.22. Kristina blogja
09.24. Angelika blogja
09.26. Insane Life
09.28. Cbooks

Nyereményjáték: 

Az Athenaeum Kiadónak köszönhetően 2 példány Kínzó vágyat sorsolunk ki a turné végén.
Kövessétek figyelemmel a résztvevő blogokat, mert mind a 4 állomáson egy-egy újabb információ morzsa: kép, vagy adat segít benneteket abban, hogy kitaláljátok a megoldást és bekerüljetek a sorsolásra! Egy épület neve lesz a helyes megfejtés.

2014. szeptember 26., péntek

Blogturné #21 - Rainbow Rowell: Eleanor és Park

Miért: Már régóta szerettem volna megismerkedni az írónő könyveivel.

Bevezető: A Scolar Kiadó jelenteti meg október 9-én Rainbow Rowell: Eleanor és Park című könyvét, mely a külföldi debütálása óta eltelt másfél év alatt számos díjat besöpört, többek között első lett a Goodreads 2013-as szavazásán a Young Adult Fiction kategóriában, ugyanezt elérte az Amazon éves összesítésén is. Fiatalok százezreinek lett a kedvence ez a történet, melyet most 12 állomáson keresztül mutatunk be a blogturné keretein belül. Érdemes követni a turnét, a játék könnyű lesz, megnyerhetitek a Scolar Kiadó által felajánlott  három nyereménykönyv egyikét!

Tartalom: Park Sheridan tökéletesen kigondolta. Ha senki sem látja, senki sem fogja zavarni. Ha láthatatlanná tud válni, mindenki békén hagyja majd. Eleanor Douglas akkor sem lenne képes eltűnni, ha megpróbálná. Minden túl sok rajta őrült vörös haja, fantasztikus ruhái, a szokatlan bolondságok, amik elhagyják a száját. Mikor Eleanor feltűnik Park iskolabuszán, a fiú nem tudja eldönteni, hogy bátor-e, vagy öngyilkos típus De nem tudja kiverni a fejéből. Két rossz csillagzat alatt született fiatal története, akik elég okosak ahhoz, hogy tudják, az első szerelem szinte sohasem tart soká, de elég bátrak és elszántak ahhoz, hogy mégis megpróbálják. (Scolar)

Vélemény: Noha ritkán szoktam ilyesmivel kezdeni a kritikámat, hadd szögezzek le valamit: ez a könyv pontosan abba a kategóriába tartozik, amit még véletlenül nem szabad a borítója alapján megítélni. Nem látványos, figyelemfelkeltő, ám mégis nagyszerű, mivel tökéletesen kifejezi a történetet egyszerűségét, hétköznapiságát, és ez egyáltalán nem jelent problémát. Alighanem nem vagyok egyedül, ha azt mondom, a rengeteg paranormális, misztikus témájú YA-regény között kész felüdülést jelenthet egy olyan regény, ami mellőzi az efféle jelzőket... Nos, ez esetben az Eleanor és Park tökéletes választás.
Azt hiszem, így szeptember végén nyugodtan kijelenthetem, hogy számomra Rainbow Rowell könyve alighanem az év legjobb real-life témájú regénye. Annyira imádtam, hogy ezt nem is tudom szavakba önteni. Kezdjük talán ott, hogy Rainbow remekül tud atmoszférát teremteni. Mivel a történet az 1980-as évek környékén játszódik, ezért már-már nosztalgikus érzés kerítheti hatalmába az embert, függetlenül attól, hogy élt-e már akkoriban, hiszen a walkman-ről és képregényekről még az én korosztályomnak is vannak emlékei. Remek utalások is vannak erre a korszakra, ugyanis Park barátai például előszeretettel utalnak a fiú félvér mivoltára - hiszen az édesanyja az ázsiai országból származik -, továbbá nem ritka a néger és ehhez hasonló szavak, amiket ma már ugyan nem illendő használni, ám akkoriban ez teljesen normálisnak számított. 
Annyira szép a romantikus szál, hogy azt el sem tudom mondani, komolyan tartok tőle, hogy csak szuperlatívuszokban tudok majd írni róla. Rowell a lehető legapróbb rezdülésekből építi fel Eleanor és  kapcsolatát, amiért - annak ellenére, hogy nem rejt különösebb csavarokat - megéri izgulni.
Véleményem szerint már csak azért is érdekes lehet ez a könyv szinte bárki számára, mert rengeteg pop kulturális utalás van benne. Kezdve a Watchmentől az X-menen át a Star Warsig mindent megemlítenek legalább egyszer, és ezek a képregények, filmek, egy egész generációt definiáltak a maguk korában, és a hatásuk még ma is érezhető. Ja, és arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy manapság egyre népszerűbbé válik az úgynevezett kocka-kultúra, aminek komoly részét képezik a fent említett fandomok. Az pedig külön érdekessé teheti a történetet, hogy ezek a dolgok játsszák a legnagyobb szerepet abban, hogy Eleanor és Park kapcsolata elmélyül. 
Apropó, Eleanor: végre egy olyan főhősnő, aki nem nádszálkarcsú, tökéletes alakú bombanő. Azt ugyan sohasem tudjuk meg biztosra, hogy vajon Eleanor tényleg kövér - esetleg molett lehet-e -, mert ezt az írónő nem írja le egyértelműen, de nem is számít. Mindenki olyannak képzeli el a vörös hajú lányt, amilyennek szeretné. 
Mindemellett a két fiatal családi háttere külön-külön is érdekes. Két teljesen eltérő világ találkozik általuk, és az ütközés egyszerre csodálatos és elborzasztó. Engem jó érzéssel töltött el, hogy láttam, amint a rengeteg különbség ellenére is képesek közel kerülni egymáshoz, és egy rendkívül mély kapcsolatot kialakítani. Egyszerűen imádni valóak együtt.
Ami még külön kiemelendő szerintem ezzel a történettel kapcsolatban, az a vége. Annyira meglepő, tasliszerű befejezése van, hogy emlékszem, sokáig nem jutottam szóhoz, miután letettem, csak az járt a fejemben, hogy Ennyi? Most komolyan? Elképesztően mély benyomást tesz az olvasóra, aki szinte kaparja a falat, hogy folytatást, folytatást! Nos, mindenkit megnyugtathatok: Rowell azt tervezi, hogy folytatja majd a fiatalok történetét, én pedig alig várom, hogy ez megvalósuljon. Már most biztosra veszem, hogy az is mély nyomot hagy majd mindenkiben, aki csak a kezébe veszi. 


Kedvenc karakter(ek): Eleanor, Park
Gyűlölt karakter(ek): Eleanor anyja és nevelőapja
Pont: 20/10

Alapok:

Nyelv: magyar                                 
Fordította: Simonyi Ágnes
Kiadta: Scolar Kiadó
Év: 2014
Oldalszám: 320
Sorozat: -

Résztvevő blogok listája:

09.25  Kelly és Lupi olvas
09.26  CBooks
09.27  Angelika blogja
09.28  Bibliotheca Fummie
09.29  Könyvszeretet
09.30  MFKata gondolatai
10.01  Deszy könyvajánlója
10.02  Always Love a Wild Book
10.03  Nem harap a...
10.04  Media Addict
10.05  Zakkant olvas
10.06  Dreamworld
 



Nyereményjáték: 

A regényben sokat szerepel az X-MEN képregény, a nyereményjátékunk is ehhez kapcsolódik. Minden állomáson a játék leírása alatt/mellett találtok egy-egy szereplőt. Fel kell ismernetek a kép alapján a karaktert és beírnotok a  Rafflecopter doboz megfelelő  sorába. Magyar és angol neveket is elfogadunk.  Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A sorsolás után e-mailt kapnak a nyertesek, akiknek 72 órájuk van emailben válaszolni, ennek hiányában új nyertest sorsolunk.

2014. szeptember 22., hétfő

Blogturné #20 - Rachel Joyce: Ellopott pillanat

Miért: Megtetszett a témája.

Tartalom: Byron Hemmings hétköznapi reggelre ébred: iskolai egyenruhája a szék hátán hever, a húga veszekszik vele a reggelinél, odalentről hallja anyja cipőjének kopogását a konyhából. Amikor aztán hármasban elindulnak otthonról, és a tavaszi reggel sűrű párája veszi körbe őket, minden megváltozik. Csak egyetlen szörnyű pillanat, és valami olyan váratlan dolog történik, hogy Byron egész élete kizökken. Az édesanyja mintha észre sem venné, de a tizenkét éves Byron érti, hogy attól a pillanattól fogva már semmi nem lehet ugyanaz. Mi történt, és ki az oka? Napok, hetek telnek el, és Byron tökéletes világa megrázkódik. A szüleiben nem bízhat, ezért legjobb barátjával, Jamesszel szövetkezik, és a két fiú tervet kovácsol… (Maxim)

Vélemény: Azt kell mondanom, nagyon nehéz úgy írni erről a könyvről, hogy semmi különösebb spoilert nem lő le az ember közben. Amikor befejeztem, egyszerűen elkapott az az érzés, hogy muszáj beszélnem róla. Nem tudom megállni. Annyira felkavaró tud lenni néha, hogy képtelenség szó nélkül elmenni mellette, pedig, amikor elkezdtem, még abban sem voltam biztos, hogy nekem tetszeni fog ez a regény. 
Joyce stílusa nagyon kimért, ami végigkíséri az egész regényt, függetlenül attól, kinek a szemszögéből is ír éppen - erről majd egy kicsit később -, emellett pedig a cselekmény elképesztően lassan bontakozik ki a szemünk előtt. Éppen emiatt, néha muszáj volt félretennem, és pihentetnem egy kicsit az olvasását, ugyanis elképesztően erős hangulat kellett ahhoz, hogy olvasni tudjam. 
Mint az a fülszövegből is kitűnik, a cselekmény elsősorban a hozzáadott idő problémája körül forog, ami engem szinte azonnal elgondolkodtatott: vajon tényleg ekkora gondot okozna? Okozna-e egyáltalán, vagy csak a véletlenek furcsa összjátékáról van szó? Azt kell mondanom, Joyce ért hozzá, hogy mindvégig kétségek között tartsa az olvasót... Én például többször elgondolkodtam azon, hogy vajon volt-e egyáltalán baleset, és nem-e arról van szó, hogy Byron képzelte az egészet? Tudom, hogy rosszindulatú vagyok, de néha a fiú épelméjűségét is megkérdőjeleztem olvasás közben.
A regénynek van egy másik szála is, ami egy Jim nevű férfi mindennapjait mutatja, és én is erre helyezném most a hangsúlyt, méghozzá azért, mert ez a karakter nem normális. Kényszerbetegséggel küzd, ami, bár így elsőre talán nem tűnik nagy dolognak, igazából egy nagyon is komoly mentális problémát jelent. Jim esetében ez a rituáléiban mutatkozik meg, amik elképesztő mennyiségű időt emésztenek fel az életéből. Ez egyébként remekül érezteti, mennyire nehéz ezzel együtt élni. Mivel a betegség mennyire képes bekorlátolni az embert, mindaddig, míg nincs más lehetőség, mint elmegyógyintézetbe zárni az illetőt, mivel a kényszerek teljesen eluralkodnak rajta. Erre pedig Jim tényleg tökéletes példa. Viszonylag benne van már a korban, ám mégsem élt egy percet sem. Nincsenek meg azok a tapasztalatai, amiket mindenki magáévá tesz egy idő után, ha közösségben él, és ez rendkívül komikus - bár jelen esetben inkább kissé szánalmasnak ható - jeleneteket eredményez. Hogy mibe őrült bele? Alighanem ez a regény egyik legnagyobb csavarja, így ezt nem lőném le előre, bár szerintem nem nehéz kitalálni. Az viszont érdekelt volna egyébként - kicsit részletesebben -, hogy miért pont azok a rituálék alakultak ki az életében, amelyekről a könyv lapjain át kaphatunk egy igencsak érzékletes képet. Vajon mi tudnánk így élni?
Visszatérve Byronhoz: engem az ő karaktere nem fogott meg ellenben, a környezet, amelyben él, nagyon is. Érdekes látni, ahogy a szülei eltávolodnak egymástól - köszönhetően az édesapja munkájának, ami minden héten elszakítja a családjától -, és ez, óhatatlanul is kihat Byronra és a testvérére, akik gyerekfejjel igazság szerint csak sejtik, mi történik körülöttük. Külön megható az édesanya drámája, aki egy elég nehéz helyzetben próbál meg boldogulni, ám ez közben őt is felemészti, természetesen. Hogyan értethetné meg egy bizalmatlan, mindenhol a problémát látó férjjel, hogy min megy keresztül éppen?
Ha valaki szereti a mély, megdöbbentő történeteket, annak bátran ajánlom Rachel Joyce könyvét. Egy inkább felnőtteknek szóló történet, gyerekszemmel bemutatva, ami nem hagyja nyugton az embert azután se, hogy a végére ért. Lehet, hogy lassan indul be a történet, de megéri kivárni. Nagyon is.

Kedvenc karakter(ek): Jim
Gyűlölt karakter(ek): Seymour
Pont: 7/10

Alapok:
Nyelv: magyar
Fordította: ?
Kiadta: Maxim Kiadó
Év: 2014
Oldalszám: 388
Sorozat: -



Résztvevő blogok listája:
09/18. Zakkant olvas 
09/20. Always Love a Wild Book
09/22. CBooks
09/24. Könyvgalaxis
09/26. Deszy Könyvajánlója
09/28. Book Heaven
09/30. Könyvszeretet

Nyereményjáték:

Az Ellopott pillanat című regényben nagy szerepe van a másodperceknek, ám ez a feladat megoldáshoz inkább percek kellenek majd. Keresed meg a a turnéban résztvevő blogokon az elbújt képeket. A képek mindegyikén egy-egy betűt találsz majd. Mi az a fogalom, ami szorosan kapcsolódik az időhöz, és a blogokon elrejtett betűkből kirakható?

Azok között, akik kiteszik az összekevert betűkből álló szót és a Rafflecopter dobozba beírják esélyesek arra, hogy megnyerjék a Maxim Kiadó által felajánlott 3 db Rachel Joyce - Ellopott pillanat című könyvének egyikét. Jó keresgélést! 

Blogturné #19 - David Levithan: Nap nap után

Miért: David Levithan-rajongó lennék.

Óriási a várakozás az olvasók körében, hiszen először jelenik meg magyarul David Levithan regény! A Nap nap után című történetet  a Maxim Könyvkiadónak köszönhetjük. A Blogturné Klub bloggerei is kiemelt figyelemmel olvasták a könyvet, a turné során 12 különböző véleményt olvashattok erről a nem hétköznapi történetről, melyben “A” minden nap új testben találja magát.. A kiadó jóvoltából  szokás szerint  3 példányt sorsolunk ki azok között, akik helyesen válaszolnak a játék kérdéseire.

Tartalom: „A" sohasem tudja előre, hogy másnap hol fog ébredni, és kinek a személyiségét fogja felvenni. Már rég beletörődött ebbe, sőt kialakította saját életstratégiáját is: Ne kötődj senkihez! Maradj észrevétlen! Ne avatkozz bele semmibe! Minden megy is a maga útján rendesen, mígnem egy reggel „A" Justin testében ébred, és találkozik a fiú barátnőjével, Rhiannonnal. Attól a pillanattól fogva „A" jól bevált szabályai értelmüket vesztik, mert főhősünk nap nap után a lánnyal akar lenni. David Levithan az írói képzelet új távlatait nyitja meg. A szerző feltárja az olvasó előtt egy magával ragadó történetben „A" életének és szerelmének bonyolultságát, melyből kiderül, vajon Rhiannon képes lesz-e igazán szeretni a mindennap valaki más testében formát öltő „A"-t. (Maxim)

Vélemény: Szerintem nem árulok zsákbamacskát, ha azt mondom, ez is egy tipikus David Levithan könyv. Ha valaki olvasta már valamelyik könyvéről a véleményemet, akkor nagyjából sejtheti, mire számíthat tőle. A történetei alapelgondolásai általában igen csak elvontak. Itt sincsen másként, hiszen igencsak nehéz megfogni, vajon miről is szól a Nap nap után. És véleményem szerint nem tévedek nagyot, amikor az jut eszembe, hogy erre a kérdésre mindenki teljesen más választ tudna adni. Az egész ugyanis értelmezés kérdése, Levithan a befogadóra bízza, hogy miként vélekedik az általa megírt történetekről.
"A" - az én meglátásom szerint -, egy olyan lélek akit valamilyen okból arra a sorsra rendeltek, hogy nem egy saját testben, hanem minden nap más valaki bőrében ébredve kell leélnie az életét. Felmerülhet így a kérdés, hogy vajon van-e egyáltalán élete? Nos, talán Rhiannon felbukkanásáig nincsen. A lány jelenti azt a fordulatot, ami arra ösztönzi "A"-t, hogy életében először ne csak elfogadja ezt a helyzetet, hanem kérdéseket tegyen fel ezzel kapcsolatban, és mintegy megpróbáljon valamiféle megoldást találni a problémájára. Addig csak elfogadta a helyzetét, és sohasem foglalkozott vele komolyabban. Hogy ez jó-e, vagy sem, azt döntse el mindenki magának.
Ugyanakkor gondoljatok bele: azáltal, hogy mindig másvalakit száll meg, lehetősége nyílik segíteni is ezeken az embereken - hacsak nem épp arra törekszik, hogy valamilyen úton-módon átvészelje azt a huszonnégy órát. Lehet, hogy éppen a lány változtatja meg a gondolkodásmódját ezen a téren.
Apropó, ha már Rhiannon és "A". Sokat elmélkedtem azon, hogy vajon az LMBT jelzőt odabiggyesszem-e a címkék közé, de aztán rájöttem, hogy ez valójában felesleges, hiszen "A"-nak nincs kimondottan neme, így a lány iránt táplált érzései ettől függetlenül alakulnak ki. Nem számít, hogy lány, vagy fiú testében ébred éppen, gondolatai akkor is Rhiannon körül forognak. Ellenben a női főszereplőnk szempontjából talán mégsem teljesen mindegy. Hogyan lehetne biztos abban, hogy szereti a másikat, amikor az épp egy lány testébe bújva jelenik meg előtte? Levithan remekül visszaadja az ilyen helyzetekből adódó lelki gyötrődést, még úgy is, hogy mi csak "A" szemüvegén keresztül láthatjuk az eseményeket. Ugyanakkor még az is egy jogos kérdés lehet, hogy vajon valósak-e az egymás iránt táplált érzéseik, vagy mindketten csak kibúvót keresnek az életükből, amihez a kapaszkodót épp a másikban találják meg? S, ha mindez nem lenne elég: a könyv mindössze néhány napot ölel fel a történetükből, amely így igencsak tömör lesz. Ez néha elég zavaró tud lenni, ám szerencsére Levithan bedob még néhány másik szálat is, így csömörölünk meg ettől a furcsa szerelemtől... Ami talán nem is szerelem.
Mint láthatjátok, erről a történetről igazából csak kérdések formájában tudok írni, mivel annyira elgondolkodtató az egész, hogy az olvasó éppen ezeken a dolgokon kattog, miközben falja a sorokat, ugyanis rendkívül olvasmányos is. Noha lassan indul be a cselekmény, utána szinte le sem lehet tenni. Levithan stílusa rendkívül lendületes, és izgalmas, szinte sodor előre olvasás közben. Én személy szerint bármelyik korosztály számára csak ajánlani tudom. Bár a regény lezárásával lehetnek problémáitok... Nekem voltak. Mindenesetre, bizakodásra adhat okot, hogy Levithan tervezi a folytatást. Reméljük, ez néhány éven belül meg is valósulhat. Én személy szerint alig várom.

Kedvenc karakter(ek): A, Rhiannon
Gyűlölt karakter(ek): Justin
Pont: 20/10

Alapok:

Nyelv: magyar
Fordította: Vince Judit
Kiadta: Maxim Kiadó
Év: 2014
Oldalszám: 322
Sorozat: -



Résztvevő blogok listája:

09.02. - Kelly & Lupi olvas
09.04. - MF Kata gondolatai
09.06. - Nem harap a..
09.08. - Deszy könyvajánlója
09.10. - Bibliotheca Fummie
09.12. - Roni olvas
09.14. - Könyvszeretet
09.16. - Angelika blogja
09.18. - Always Love a Wild Book
09.20. - Nita könyvgalaxis
09.22. - CBooks
09.24. - Dreamworld

Nyereményjáték: 


A blogturné állomásain 12 David Levithan könyv kezdőbetűit rejtettük el. Figyelem! A társszerzővel írt könyvek is számítanak!! Gyűjtsd össze a könyvcímeket és írd be a Rafflecopter doboz megfelelő sorába. A nyerteseket azok közül sorsoljuk, akik minden címet megfejtenek. Goodreads segít!  A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz!  Sok szerencsét!


a Rafflecopter giveaway