2015. január 28., szerda

Monthly Book Tag #2 - The Musical Book Tag

1. PSY - Gangnam Style: Egy felkapott könyv, amit te is nagyon szeretsz. 

Kiera Cass: A Párválasztó. Egy jó történet, ami, bár semmi különösebben újat nem ad, mégis képes elvarázsolni az olvasóját.

2. Adele - Someone Like You: Egy könyv/könyvsorozat, amin nehezen tudtál túllépni, annyira szomorú lettél, hogy vége.

Tabitha Suzuma: Forbidden. Szerintem ez lehet az egyik legkevésbé meglepő választás. Ha valaki csak egy kicsit is ismer, tudja, mennyire imádom Suzuma könyvét - van egy olyan sanda gyanúm, hogy órákon keresztül tudnék beszélni róla, ha lehetőségem nyílna rá -. A testvérszerelem, mint tabutéma mindig is megmozgatta a fantáziámat, már csak az elképesztő mivolta miatt is, de az, ahogyan Maya és Lochan kapcsolatának alakulása a szemünk elé tárul, egyszerűen zseniális. Az írónőnek sikerült úgy átadnia ezt az igencsak kényes témát az olvasóinak, hogy azok inkább együtt éreznek a szereplőkkel, mintsem szánnák, vagy utálnák őket. Éppen ezért nehezen tudtam magam túltenni rajta, amikor vége lett

3. Tomes Jones - Sexbomb: Az első erotikus könyv, amit valaha olvastál.  

Nos, én nem az első teljesen erotikus könyvet mutatnám be nektek - az igazat megvallva nem is emlékszem rá, hogy melyik volt az konkrétan -, hanem azt, amelyikben először találkoztam egyáltalán szexuális töltettel, és jelenetekkel. 13 éves voltam, amikor fogadtunk az édesapámmal, aminek a tárgya az volt, hogy el bírom-e olvasni Wilbur Smith: Ragadozó madarak című könyvét. Ez egy igen vaskos, 800 oldalas kalandregény, amiben igen komoly szerepet kap az erotika is. Emlékszem, amikor belefutottam a legelső szexjelenetbe, odamentem apához, és szóvá tettem neki a dolgot. A válaszára a mai napig emlékszem: Szerintem elboldogulsz vele. Igaza lett, azóta is falom az író könyveit, és a legkevésbé sem lepődöm meg, ha ilyen témájú könyv akad a kezeim közé.

4. Katy Perry - Dark Horse: Egy könyv, aminél teljesen másra számítottál, mint amiről ténylegesen szólt.

Julie Kenner: Kínzó vágy.A cím és a fülszöveg után egy drámával teletűzdelt, de egyszerű erotikus regényre számítottam, erre kiderült, hogy valójában egy sokkal összetettebb történetről van szó, mint azt első ránézésre vártam volna. Éppen emiatt maradt emlékezetes a számomra.

5. Pokémon: Egy könyv, ami a legelső olvasmányaid között volt.  

Darren Shan: A vérszipoly. Az unokabátyám olyan sokat áradozott erről a könyvről az egyik közös nyaralásunkon - talán tíz évesek lehettünk, vagy még annyi sem -, hogy amint hazajöttünk, kölcsönkértem tőle, és elolvastam. Nem meglepő módon, ez volt az első könyv, amit Shantől olvastam, sőt, később is csak a második részt, a Vámpír inasát olvastam el - a folytatások mellett, persze -, de a legelső részhez a mai napig sem volt szerencsém. 

 6. Miley Cyrus - Wrecking Ball: Egy könyv, ami teljesen lerombolt téged.

Shayla Black – Lexi Blake: Rabul ejtett szűz. Ennél borzalmasabb, lelombozó, és az emberből szabályosan hülyét csináló könyvvel még az életben nem találkoztam. Senkinek sem tudom ajánlani, főleg akkor nem, ha a minőségi erotikus könyveket szereti. 

7. Pharrell Williams: Happy: Egy könyv, aminek az olvasása közben nem tudtad abbahagyni a mosolygást/nevetést.

Cora Carmack: Szakítópróba. Egy kemény vizsgaidőszak vége felé olvastam, és meg kell mondanom, hogy remekül feltöltött. Annyit nevettem rajta, mint már régen nem. Könnyed humorral megáldott könyv, ha valaki egy kis kikapcsolódásra vágyik, mindenféleképpen olvassa el. Nem fogja megbánni.  

8. Frozen - Let It Go: Egy könyv, amiben egy olyan testvérpár van, akiket nagyon szeretsz.

Egy újabb Wilbur Smith könyv, ami ezúttal a Monszun címet viseli.  A könyvben négy testvér életét követhetjük figyelemmel, ám közülük csak egyet emelnék ki, Tom és Dorian Courtney kapcsolatát. Azért szerettem meg őket, mert bár rengeteg viszontagságon mennek keresztül mindketten - igen hosszú időre el is szakadnak egymástól -, mégis kitartanak a családjuk mellett, és az egész életüket lényegében egymás megsegítésével töltik, számos kalanddal övezve.

9. Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Need You Love: Egy nyálas könyvbeli szerelmespár, akiket ki nem állhatsz.

 Rachel és Daniel (Meredith A. Walters: Utánad a sötétbe). Alapból, a komoly téma ellenére, a történet néhol elképesztően nyálas és rózsaszín, annak a sok "Szeretlek", "De én szeretlek jobban" jellegű párbeszédnek köszönhetően a gyomrom felfordult néha ettől a könyvtől, és ehhez ők is nagyban hozzájárultak. Itt is az örökérvényű mondás válik valóra, miszerint férfi és nő között nincsen barátság. Ezt azonban sikerül annyira bénán bemutatnia a könyvnek, hogy néha esküszöm, a fejemet vertem a falba miattuk. 

10. Iggy Azalea - Fancy: Egy könyvborító, amit imádsz.  

Melissa Landers: Elidegenítve. A borító színei fogtak meg a leginkább, amivel talán a legkönnyebb érzékeltetni, hogy miben is tér el egymástól leginkább a L'eihr és a Föld világa. Mindemellett pedig azt is el kell ismernem, hogy a történet sem éppen utolsó.

11. Lady Gaga - Bad Romance: Egy könyv, amiben tiltott szerelem van. 

Rainbow Rowell: Eleanor és Park. Bár elsőre lehet, hogy nem ez jutna eszetekbe erről a könyvről, de higgyétek el, ebben igenis tiltott szerelem van, méghozzá nem is akármilyen. Nem tipikus, de remek történet, ami sokáig elkísér majd, miután a végére értél.  

12. Ariana Grande - Problem: Egy szereplő, akit utálsz.   

Belly (Jenny Han: A nyár amikor megszépültem). El sem tudom nektek mondani, mennyire utálom ezt a lányt. Annyira elképesztően buta tud lenni, hogy az már fizikai fájdalmat okozott a számomra olvasás közben. Sorozatban rossz döntéseket hoz, de ennek ellenére nagyon okosnak hiszi magát, amitől végtelenül irritálóvá válik. 

 
 

2015. január 27., kedd

Tiffany Reisz: A szirén

Miért: Angelika ajánlotta.

Tartalom: Ez a világ a férfiaké, de egy nő van legfelül.
Nora Sutherlin erotikus regényeiről híres és hírhedt – és van egy titka, amelyet túl sokan tudnak ahhoz, hogy ne kerüljön napvilágra. Nora legújabb kézirata más, mint az eddigiek: komolyabb, mélyebb, személyesebb – és Nora biztos benne, hogy meghozza számára az áttörést… De vajon lehet-e együtt dolgozni a kimért, karót nyelt angol szerkesztővel, Zachary Eastonnal? Hiszen ő mondja ki az utolsó szót, de maximalizmusa felháborítja Norát. Zach-et Nora szabados életmódja kergeti az őrületbe – és a tény, hogy egyre inkább vonzódik ehhez a nyílt, mégis titokzatos nőhöz.
Nora azt hitte, mindent tud arról, milyen, amikor az ember a saját határait feszegeti. De abban a világban, ahol a szenvedély maga a fájdalom, soha semmi sem ilyen egyszerű.
Ki lehet az a férfi, aki öt év távlatából is irányítani képes a nő minden gondolatát? És egyáltalán: ki is Nora Sutherlin valójában? Képes lesz-e valaha önmagának megválaszolni ezt a kérdést? (Egmont)

Vélemény: Emberek, ez a könyv... egészen egyszerűen beteg. És mégis, a maga betegességétől válik zseniálissá. Viszont, ennek nem az az oka, hogy engem legkevésbé sem zavar, ha szexuális perverziókról kell olvasnom, hanem az, hogy Tiffany Reiszek sikerül mindezt egy lehengerlően jó irodalmi stílusban közvetítenie
Amikor elkezdtem, nem igazán tudtam elképzelni, hogy mire is számíthatok ettől az írónőtől, ugyanis, amíg Angelika nem említette, a nevét sem ismertem még. Ráadásul, számomra a borító olyannyira egyszerű, és semleges, hogy egy könyvesboltban biztosan átsiklott volna felette a szemem, hiába nem ez az, ami alapján megítélem a könyveket. Mindettől függetlenül, nálam azonnal tarolt.
A témaválasztás, jóllehet erősnek, meredeknek tűnhet, igaz, manapság, amikor az írók ontják magukból a Szürke ötven árnyalatához hasonlatos borzalmakat, felüdülés találkozni egy olyan történettel, amely pontosan tudja, miről is szól. Rengeteget ad, ám ez éppen annyi, amennyi egy ennyire komplex történetbe belefér. Úgy mutatja be a S/M világát, hogy az sok esetben egyszerűen közönséges, ám Reisz az erotikus regények terén szerintem valamilyen szinten páratlan irodalmisággal párosítja, hogy még ez sem zavaró az olvasó számára, hanem éppen ellenkezőleg, élvezetes olvasmány... De, csak abban az esetben, ha nem riaszt el minket a téma.
Az erotikus részek jól el vannak találva - némelyikre talán még azt is mondhatnánk, hogy a nem teljesen hétköznapi kategóriába tartoznak -, különösen igaz ez a könyv a könyvben jellegű részekre, amikor azt követhetjük nyomon, miként alkotja meg Nora a már Zach Easton ízlésének megfelelő szépirodalmi művet az eredetileg szennyirodalomnak tartott könyvéből. Számomra az tette igazán élvezetessé az olvasást, hogy amiként haladt előre a könyv írása, úgy változott a két szereplőnk kapcsolata... ám a legkevésbé sem romantikus irányba.
Mint mondtam, a háttere pazar, remekül ki lett dolgozva - nem egyszer elgondolkoztam azon, hogy Reisz ennyire alapos kutatást végzett-e a témában, vagy épp a saját bőrén tapasztalt meg bizonyos dolgokat a szado-mazo világból -, mégis, engem a karakterek nyűgöztek le igazán. És még csak nem is a főszereplőnk, Nora Sutherlin, hanem az egyik hozzá kapcsolódó, férfi szereplő, Soren.
A Nora felett álló domináns férfi az, aki számomra a legtöbb meglepetést okozta az egész regény során. Rendkívül összetett, de ugyanakkor meglepően ambivalens karakterről van szó, akinek a jellemében és viselkedésében annyi apró, de lényeges csavar van, hogy valósággal kiismerhetetlenné válik az olvasó számára. S, bár kétségtelenül, nem ő a regény legpozitívabb szereplője - sőt, bizonyos értelemben nevezhetném akár a regény fő gonoszának is -, én mégsem tudtam utálni. Nem mondhatni, hogy megkedveltem volna, de bizonyos tekintetben, talán megértettem a motivációját.
Elméletileg Zachary Easton lenne a mi második főszereplőnk, mivel az ő szemszögéből ismerhetünk meg bizonyos dolgokat, ám engem az kötött le a leginkább, amikor a megromlott házasságával foglalkozik, és apró utalásokból kell összeraknunk, mi is történt valójában kettejük között. Az ő története végtelenül emberi, s nem a földtől elrugaszkodott, mint olykor Nora esetében - értem ezalatt a Wesley-hezés Michaelhez fűződő, akár abnormálisnak is nevezhető kapcsolatát, akikről a következő rész kapcsán több szó esik majd -.
Egy dologgal nem vagyok igazán kibékülve, ez pedig a regény lezárása. Nem tudnám pontosan megmondani nektek, mi volt vele a problémám, de talán az, hogy a cselekmény többi részéhez viszonyítva, túl hamar lett vége. Akad egy tetőpont a könyvben, ami után elképesztően felgyorsulnak az események, és ez a gyorsaság szerintem nem tett jót az utolsó fejezeteknek. Nem voltak rosszak, de messze nem hordozták magukban azt az átütő energiát, mint a könyv eleje.
Mindettől függetlenül: aki szereti a meghökkentő, olykor brutálisan nyers történeteket, vegye elő nyugodtan Tiffany Reisz könyvsorozatát. Egészen biztosan nem fogja megbánni.

Kedvenc karakter(ek): Wes, Soren, Zach, Nora
Gyűlölt karakter(ek): -
Pont: 20/10

Alapok:

Nyelv: magyar
Fordította: Márton Andrea
Kiadta: Egmont Hungary
Év: 2013
Oldalszám: 488
Sorozat: Original Sinners (#1)

2015. január 25., vasárnap

Blogturné #40 - Katie McGarry: Aki mer, az nyer

Miért: Imádtam az első részt.

Bevezető: Katie McGarry ifjúsági sorozata sok fiatal nő szívét hodította már meg világszerte. Magyarul elhozta nekünk a Könyvmolyképző Kiadó, az első rész után gyorsan meg is jelentette a folytatást, sok hazai rajongó örömére. A Blogturné Klub bloggereit is meghódította, ezért 7 lelkes rajongó az Aki mer, az nyer blogturné keretén belül értékelésekkel, extrákkal és nyereményjátékkal népszerűsíti tovább a Pushing the Limits sorozat második részét 2015. január 19. és 31. között. A blogturné végén a szokásokhoz híven a játékosok között 3 példány kerül sorsolásra.

Tartalom: Ha kiderülne az igazság Beth Risk családi életéről, a tizenhét éves lány édesanyját börtönbe zárnák, ő maga meg ki tudja, hová kerülne. Mindenáron védeni igyekszik tehát az anyukáját, mígnem egy szép napon a nagybátyja beavatkozik, és választásra kényszeríti Bethet: az anyukája szabadsága vagy a saját boldogsága. Így találja a lány egy fedél alatt magát a nagybácsi feleségével, aki ki nem állhatja, és új iskolában, ahol senki sem érti meg. Egyetlen srác kivételével, akit viszont ő nem akar közel engedni magához, de hiába… Ryan Stone a város büszkesége, népszerű baseballsztár – olyan titkokkal, amelyekről mélyen hallgat. Még a barátai előtt is, akikkel pedig mindenben osztozik, például őrült fogadásokban. Vajon mi a legőrültebb fogadás tárgya? Randira hívni a deszkás csajt, aki fütyül rá. Ám ami fogadásnak indul, heves vonzalommá változik, amelyre se Ryan, se Beth nem számított. A kifogástalan hírű fiú egyszeriben kockára teszi álmait – és az életét – a lányért, akibe szerelmes, a lány pedig, aki senkit sem enged igazán közel magához, immár saját meggyőződését vonja kétségbe… (Könyvmolyképző)

Vélemény: Nem gondoltam volna, de Katie McGarry tudott számomra újat mutatni ebben a regényében. Igaz, az alapvető klisék itt is tobzódnak, mint a tökéletes srác, és a tökéletlennek tetsző, deszkás csaj, akik a legkevésbé sem illenének össze első blikkre, aztán a történet folyamán kiderül, hogy valahogy azért mégis csak működőképes lehet a dolog... De mondom, ezek mellett találhatunk néhány új motívumot is. Ezek közül én most csak egyet emelnék ki a férfi főszereplőnkkel, Ryan-nel kapcsolatban - a másikat csak azért tartom meg magamnak, mert mástól megkaptam, hogy neki ez már spoilernek számít -, ez pedig az, hogy végre egy olyan karakterrel találkozhatunk, aki nem csak az az üresfejű sportoló, igenis, érdekli más is. Persze, ez az elején egy kicsit sem egyértelmű, a fiú művészi érzékét ugyanis az apja követelődzése igencsak elnyomja. Kérdezem én, vajon jó szülőnek lehet-e nevezni valakit, aki a saját álmát a gyerekein keresztül akarja megélni, de ugyanakkor bünteti a feleségét azért, mert az gyermekeket mert szülni neki? Hogy is van ez? Ryan szüleinek kapcsolata engem sok alkalommal olyannyira felkavart, hogy muszáj volt egy ideig-óráig félretennem a könyvet, és valami mással foglalkoznom, ugyanis attól tartottam, hogy ha nem teszem, egyszerűen engem is elnyel az a métely, ami a férfi és a nő kapcsolatát a leginkább jellemezte. De, ha már métely: Beth anyja is megér egy misét, bár az ő szála szerintem inkább végtelen szánalmat vált az olvasóból, ellentétben Ryan családjával, akiktől meg a gyomrom felfordult. Ettől függetlenül, nem mondhatnám, hogy bármelyiküket is megkedveltem volna. 
Ezzel szemben mind Ryant, mind pedig Beth-t nagyon szerettem, annak ellenére, hogy a regény utolsó pillanatáig nem kettejüknek, hanem Isaiah-nak drukkoltam. Esküszöm, ha nem E/1-ben íródott volna a cselekmény, akár ő is lehetett volna a főszereplő, hiszen olyan mély érzéseket táplált a lány iránt, hogy én komolyan sajnáltam, és igazán érdekelt volna, vajon hogyan birkózik meg azzal a helyzettel, hogy Beth, akit a világon mindenkinél jobban szeret, egy másik fiúhoz kezd közelebb kerülni. Remélem, hogy a következő részben erről is lesz majd szó, hiszen annak Isaiah lesz az egyik központi karaktere. Ettől függetlenül, a fiatalok között kialakuló lassú romantika engem azonnal megnyert magának. Imádtam, hogy itt sem a szerelem első látásra típusú viszonyról volt szó, ugyanis a kezdet kezdetén még nekem is nagyítóval kellett keresnem, hogy vajon mit szerethet majd egymásban Beth és Ryan.
McGarry abszolút hozza mindazt, ami miatt már a legelső részt is imádtam. Jópofa karakterek, nagyon kevés humor, sok dráma - de nem az érfelvágós fajta, pedig én arra is vevő lennék tőle még egyszer -, és mindez egy remek stílusban elmesélve. Nem is igazán tudom, mi az, amit még érdemes lenne elmondanom erről a történetről anélkül, hogy igazán belemennék a részletekbe, de talán még annyit, hogy az írónő remekül játszik az emberi érzésekkel. Sikerült olyan karaktereket alkotnia, akikkel akkor is együtt érzünk, ha minket nem is vonzanak különösebben ezek az embertípusok. Képes őket olyan mozzanatokkal feltölteni, hogy belopják magukat a szívünkbe, és szinte velük együtt izguljuk végig a történet alakulásának olykor kissé kusza folyamatát. Bár kétségkívül több szál mozog egyszerre, remek egyensúlyban vannak egymással, az alakulásuk jól nyomon követhető, pedig nem válnak el egymástól olyan élesen, mint az elsőre gondolnánk.

Kedvenc karakter(ek): Ryan, Beth, Isaiah
Gyűlölt karakter(ek): Gwen
Pont: 20/10



Alapok:

Nyelv: magyar
Fordította: Komáromy Rudolf
Kiadta: Könyvmolyképző Kiadó
Év: 2014
Oldalszám: 496
Sorozat: Pushing the Limits (#2)

Résztvevő blogok listája:




01.25. CBooks

01.27. Dreamworld

01.29. Media Addict


01.31. MFKata gondolatai

Nyereményjáték:

Dare You To - Aki mer, az nyer könyv 3 példányát sorsoljuk ki azon játékosok között, akik a szókeresőben megtalálják a 7 (hét) elrejtett szót. Nevek és kifejezések, amelyek kapcsolatban állnak a történettel segítik, hogy jobban megismerjétek a könyvet.
Segítségként a turné állomások bejegyzéseiben is megtalálhatjátok őket. A talált szavakat a rafflecopter arra kijelölt soraiba írjátok be.

Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk! 

2015. január 15., csütörtök

Rachel Caine: Prince of Shadows

Miért: Mindig is imádtam a Rómeó és Júliát.

Tartalom: A népszerű történet újbóli elmesélésében nem sok minden változik az eredeti műhöz képest. Ám Benvolio nem egyszerű nemesként, hanem az Árnyak hercegeként, a Veronában hírhedt tolvajként éli életét az ármánykodásban bővelkedő városban, miközben igyekszik unokatestvérét, Rómeót, a helyes irányban tartani. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat, ha a fiú szíve Rosaline Capulet-ért dobog éppen.

Vélemény: Az első szavától kezdve imádtam ezt a könyvet. Ezt persze elég nehéz elhinni, ha figyelembe vesszük, hogy több, mint fél évig olvastam, de ez talán megbocsátható, ha menet közben több más regényhez is volt szerencsém.
Érdekes újdonság volt a számomra, hogy egy olyan mellékszereplő szemével követhettük végig az eseményeket, aki az eredeti tragédiában nem mondhatni, hogy sok szerephez jutott volna. Caine azonban komoly jelentőséggel ruházta fel Benvoliot azáltal, hogy megalkotta a fiú alteregóját, aki, természetesen sokszor szerepel a könyvben, így nyomon követhetjük, miként igyekszik egyensúlyozni a nemesember és tolvaj szerepe között. Egyébként sokkal szimpatikusabb lett, érdekes volt megismerni a gondolatait, és a véleményét bizonyos kérdésekben.
Mindemellett pedig új karakterekkel is bővül a történet, akikről először nem is feltételeznénk, hogy milyen komoly szereppel bírnak. Ilyen például Benvolio húga, Veronica, aki egy számító, és meglehetőségen kiállhatatlan karakter. Köszönhető mindez annak, hogy bár fejben még igencsak gyermek, felnőttnek képzeli magát, s olyan ügyekbe üti bele az orrát, amihez semmi köze sincs. Megjegyzem, volt kitől tanulnia, hiszen a nagyanyjuk, La Signora az ármánykodás és intrikák nagyasszonya, aki bizonyos értelemben képes jobban sakkban tartani az embereket, mint maga Escalus herceg.
Rómeón nagyon jókat derültem. Nagyon át lehetett érezni, mennyire idióta, idealista, és naiv fiú, aki nem nagyon tudja elképzelni, hogy a szerelem ereje ne oldana meg minden problémát. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint, hogy az eredeti darabhoz hasonlóan, a történet első felében Rózába szerelmes - aki itt Júlia unokatestvéreként jelenik meg -, míg a másodikban a gyermek Júliába. Bizonyos értelemben azt is mondhatnám, hogy egészen egyszerűen idiótának van beállítva, de ez így nem teljesen igaz, ugyanis bizonyos helyzetekben kimondottan éretten képes viselkedni... De persze, ebből van kevesebb.
Mégis, azt kell mondanom, hogy számomra a legnagyobb meglepetést mégis Mercutio jelentette. Egyrészt, igencsak bátor húzásnak tűnhet, hogy a karaktere homoszexuálisnak van beállítva, ám ez ne riasszon el senkit, mert az, amit ebből Caine kihozott, alighanem a regény legzseniálisabb szála. Remekül érzékelteti, miként viszonyulnak ehhez a fiú barátai, a családja, de akár egész Verona. Különböző vélemények ütközőzónája Mercutio, és ebből egy kiváló jellemfejlődést sikerült végigvezetnie az írónőnek, miként lesz egy vidám, boldog ifjúból mindössze hónapok alatt egy megkeseredett férfi, aki gyakorlatilag önként veti magát a halál torkába. Az ő jeleneteit sok esetben elszoruló torokkal olvastam, és olykor a könnyeimet kellett visszanyelni.
Ugyanakkor, bármennyire is szerettem ezt a regényt, azt el kell ismernem, hogy vannak hibái, főleg a történet második felében. Onnantól kezdve, hogy Rómeó és Júlia találkoznak, az események elképesztően felgyorsulnak, de emellett a cselekmény valahogy el is laposodik. Megértem, hogy itt Benvolio E/1-ben már csak utalni tud az egyes, valójában kulcsfontosságú eseményekre, mégis, valahogy kurtán-furcsán üresnek tűnik az egész. Nem rossz, de már nincs meg benne az az átütő energia, ami a könyv elejét jellemezte. Ettől függetlenül érdemes végigolvasni, mert a stílus továbbra is nagyon jó - sőt, még meglepő csavarokat is találni benne -, de engem nem sikerült lenyűgöznie.
Érdekes újraértelmezés, jó és szerethető karakterekkel kiegészítve. Szerintem egyszer nyugodtan el lehet olvasni, főleg, ha valaki szereti az eredetit, mert abban az esetben biztosan nem fogja megbánni. Bár, az sem kizárt, hogy csak a fangirl beszél belőlem...

Kedvenc karakter(ek): Benvolio, Mercutio
Gyűlölt karakter(ek): La Signora
Pont: 9/10

Alapok:

Nyelv: angol
Kiadta: Penguin
Év: 2014
Oldalszám: 368
Sorozat: -

2015. január 7., szerda

Blogturné #39 - Tammara Webber: Sorok között

Miért: Szeretem az írónő könyveit.

Bevezető: A Könyvmolyképző Kiadó a nagysikerű Easy után újabb sorozatot indított el Tammara Webber tollából. A Between the Lines - A sorok között című regény a tinisztárok profi filmes világába enged betekintést, ahol Emma és Reid történetéről olvashatunk.  Hat állomáson követhetitek a bloggerek bejegyzéseit, majd a turné végén a szokásokhoz híven három példány vár a játék szerencsés megfejtőire.

Tartalom: Reid Alexander hozzászokott, hogy megkapja, amit akar – most pedig épp legújabb szereplőtársát, Emma Pierce-et akarja. Az egész világ fölsorakozik, hogy szépen a kezére játsszon ebben, amíg a külső forgatási helyszínen a fiú két váratlan akadállyal nem kerül szembe: egy ádáz volt barátnővel meg egy szintén Emma kegyeire pályázó vetélytárssal.
Emma Pierce csak most tette meg a nagy lépést, szakított a reklámokkal és televíziós filmekkel, amelyek éveken át foglalkoztatták. Az igazi mozifilmben – a szuperdögös Reid Alexander mellett – kapott főszerep valóra vált álommal ér föl. Emma azonban titkos vágyat rejteget a szívében:
egyszerűen normális lány szeretne lenni.(Könyvmolyképző)

Vélemény: El tudjátok képzelni, milyen komoly vállalkozás lehet egyetlen ember jellemfejlődésére egy négy kötetes sorozatot áldozni, főleg egy YA-író esetében, aki leginkább önálló - egymással csak nagyon halványan összefüggő - kötetekben szokott gondolkodni? Ha nem, akkor itt az ideje, hogy megismerkedjetek Tammara Webber Between the Lines című sorozatával. 
A történet középpontjában, mint az már a fülszövegből is világossá válhatott a számotokra, Reid Alexander áll, akit, töredelmesen bevallom, én utáltam ebben a részben, és ez véleményem szerint az írónő érdeme. Sikerült megalkotnia az igazi, "elkényeztetett" hollywoodi sztár imázsát, aki megszokta már, hogy a világ szó szerint a lábai előtt hever, éppen ezért úgy gondolja, mindent megkaphat, amit csak akar. Mivel E/1-ben ismerhetjük meg a gondolatait, ez csak még jobban megelevenedik a fejünkben, és szerintem a legtöbb emberből ez ki fogja váltani az unszimpátiát, de éppen ez lehetett a cél. Nem árulok el különösebb spoilert, ha elmondom, ő lesz az, akinek a jellemében beálló változást nyomon követhetjük majd az elkövetkezendő könyvekben. Én személy szerint nagyon kíváncsi vagyok, hogy ettől a förmedvénytől, amit most Reid a szememben képvisel, hova jut majd el a befejező kötet végére. Ebből is leszűrhetitek, hogy ő lesz az, akivel minden részben találkozni fogunk.
Elméletileg akad egy másik főszereplőnk is, Emma, aki eddig nem vívott ki magának komolyabb ismertséget, ám azzal, hogy Reid mellett eljátszhatja a női főszerepet egy egész estés mozifilmben, kétségtelenül nagy előrelépést jelenthetne a karrierjében. Elég naiv, és véleményem szerint könnyen befolyásolható karakter, akit teljesen magával ragadott a sztárok világa. Emiatt azt hihetnétek, hogy utáltam a karakterét, de meglepő módon nem ez történt. Igaz, nem értettem, hogy mit lát abban az arrogáns, öntelt ficsúrban, akiről korábban már szó volt, de az esendősége nagyon átérezhető volt. Számomra különösen érdekes volt, ahogyan felfedezi a környezetében dolgozó embereket, és új kapcsolatokat alakít ki, mintha csak rájönne, hogy nem Reid körül forog a világ, sőt, éppen ellenkezőleg.
A romantika - már amennyiben azt, hogy a pasi gőzerővel hajt a csajra, hogy elkapja egy körre, így lehet nevezni - szerintem elég erőltetett helyenként, de talán ez nem véletlen... Ugyanis ebben a könyvben az én véleményem szerint nincsenek valódi canon párosok, mint mondjuk  Katie McGarry PTL-sorozatában. Egyáltalán nem lehetsz biztos abban, hogy azok a karakterek jönnek össze, akikről a kötet szól, ugyanis Webber annyi szálat mozgat egyszerre, hogy a kapcsolatok folyamatosan változnak... Épp úgy, mint az életben.
A megismert karakterek közül nekem Graham volt a legszimpatikusabb, talán azért, mert, ha jól emlékszem, ő volt a legidősebb a forgató színészek közül, s, mint ilyen, érettebb volt a kortársainál, ami igen meglepő dolgokban nyilvánult meg egyébként. Ja, és a csapatdinamika is elég jól lett megjelenítve a könyvben.
Maga a filmforgatás téma szerintem elég jól működött a könyvben, igaz, a forgatókönyvből kiragadott részletek nagyon erőltetettek voltak... bár, mivel egy tipikus romantikus történetről van szó, ez talán nem is annyira meglepő.  
Webber abszolút hozza a kötelezőt, érdekes, bár kissé szokatlan történettel van dolgunk, senkit se riasszon el - mint engem majdnem -, hogy a főszereplőnk egy bicskanyitogatóan gyökér emberi lény, olvassa inkább azzal a tudattal, hogy ebből majd lesz valami más. Valami sokkal jobb.

A sorozat további részei:

- Where You Are
- Good for You
- Here Without You

Kedvenc karakter(ek): Graham, Brooke, Tad
Gyűlölt karakter(ek): Reid
Pont: 7/10

Alapok:

Nyelv: magyar
Fordította: Komáromy Rudolf
Kiadta: Könyvmolyképző Kiadó
Év: 2015
Oldalszám: ?
Sorozat: Between the Lines (#1)



Résztvevő blogok listája: 
                                                                                           

01.07. - Cbooks
01.09. - Deszy könyvajánlója
01.11. - Angelika blogja
01.13. - Dreamworld
01.15. - Kelly & Lupi olvas
01.17. - Kristina blogja

Nyereményjáték:

Nem egyedi eset, hogy a filmsztárok a való életben is egy párt alkotnak filmbeli partnerükkel - még ha nem is örökre szóló kapcsolatok ezek, azért némelyik éveket is kibír. A turné minden állomásán mutatunk egy-egy filmes fotót, nektek ki kell találni kik vannak a képen. Tehát a színészek neveit várjuk a rafflecopter megfelelő sorába.
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk!