2018. október 26., péntek

Blogturné - Marissa Meyer: Cinder

Miért: Többen is ajánlották.

Tartalom: 126 évvel a IV. világháború után emberek és kiborgok népesítik be Új Peking utcáit. A népességet halálos járvány tizedeli. Az űrből kegyetlen holdlakók figyelnek és várnak a megfelelő alkalomra… Senki sem sejti, hogy a Föld sorsa egyetlen lány kezében van… 
Cindert, a tizenhat éves kiborgot a társadalom nagy része technológiai tévedésnek tartja, mostohaanyja pedig ki nem állhatja. De a kiborglétnek is megvannak a maga előnyei: Cinder szinte mindent meg tud javítani (robotokat, lebegőjárműveket, sőt még a saját meghibásodott alkatrészeit is), ezért Új Peking legjobb műszerészének tartják. E hírnevének köszönheti azt is, hogy Kai herceg személyesen keresi fel, hogy hozza helyre meghibásodott androidját. A megbízás „nemzetbiztonsági ügy”. 
Vajon tényleg Cinder kezében van a Föld jövőjének kulcsa? Vagy a holdbéli királynőnek sikerül varázserejével és más fondorlatokkal meghódítania Kai herceget és vele az egész világot? (Könyvmolyképző)

Vélemény: Őszinte leszek, a szó szoros értelmében évekig győzködtem magam arról, hogy egy kicsit sem érdekel engem ez a könyv. Azzal magyaráztam ezt, hogy sohasem voltam az a fajta, aki szeretné a meséket, így modern köntös ide, vagy oda, elkönyveltem magamban, hogy nekem ez sohasem tetszene... Mégis, mivel olyan sokan győzködtek, a nyár folyamán végül is megvettem, és el is kezdtem. Noha az élet több alkalommal is közbeszólt, most, hogy a végére értem, be kell vallanom: régen tévedtem ekkorát. 
Marissa Meyer egy olyan utópisztikus világot teremtett meg, amely azonnal magával ragadott, holott nem tartom magam kimondottan sci-fi rajongónak, sőt, éppen ellenkezőleg. Ennek ellenére, volt valami a regény kezdetében, ami azonnal letaglózott. Talán az az enyhe morbid felhang, amivel Cinder kiborg létére utalt az írónő, vagy Kai herceg felbukkanásának mikéntje érte el bennem ezt a hatást, nem tudom pontosan, de az biztos, hogy azonnal megszerettem. 
Ne tévesszen meg senkit: ez a történet nem csak egy régi, gyerekkori klasszikus újramesélése modern köntösbe ágyazva, hanem annál sokkal több. A karakterek, de még maga a világ is, olyan mondanivalóval van felruházva, ami jócskán túlmutat az eredeti művön. Hiszen mikor olvashattunk Hófehérke történetében emberek ezreit pusztító pestisjárványról, vagy éppen a földönkívüliekkel folytatott páratlan politikai játszmákról, amelyek teljes egészében átszövik a könyvet, éppen ezért nem is nagyon lehet egy lapon emlegetni egy mezei ifjúsági regénnyel. 
Mint tudjuk, Hamupipőke gyakorlatilag azonnal beleszeret az ő hercegébe, ehhez képest Cinder és Kaito kapcsolata nagyon lassan bontakozik ki a szemünk előtt, és sokáig nem is lehet ezt romantikusnak nevezni. Mindketten emberként kezelik a másikat, s nem úgy, mint a tárdadalom, amely körülveszi őket. Nem egy trónörökös és egy megvetett, fémvázzal teletűzdelt lány egymáshoz való viszonyának változását látjuk, hanem sokkal inkább két egyszerű emberét, akik szívük szerint elmenekülnének azelől, amit a sors rájuk mért. Éppen emiatt mindketten rendkívül szerethetőek, míg például az őket körülvevő negatív szereplők - Adri, a mostoha, vagy épp Levana a holdkirálynő - kifejezetten utálatosnak lettek megalkotva. Mindenesetre, ők ketten is újabb elemekkel gazdagítják a már ezer meg egyszer olvasott/hallott történetet, így a róluk szóló részeket is élvezet olvasni. Ráadásul, a pillanat, amikor Cinder és Kai herceg világa valóban egymásnak ütközik, alighanem a regény legmeghatározóbb pontja, sőt, továbbmegyek, maga a tetőpont. Annyi feszültséggel van tele, hogy szinte görcsösen szorítottam a könyvet, annyira izgultam értük, hogy jól sikerüljön... De a végeredményről már nem az én tisztem beszámolni.
Meyer a mellékszereplők tekintetében is kitett magáért - azon, hogy ki-kit személyesíthet meg vajon az eredeti műből, lehet gondolkozni, mert véleményem szerint olykor nem is annyira egyértelmű ez a kérdés -, bár én közülük csak egyetlen egyet emelnék ki, Iko-t a kis androidot, aki Cinder leghűségesebb barátja és társa jóban-rosszban egyaránt. Mivel egy programozott személyiségről van szó, azt hihetnénk, hogy egy rendkívül egysíkú lényről lehet szó, de ez távolról sincsen így. Iko-nak valódi személyisége, és világképe van, ami olykor kimondottan vicces, máskor azonban  inkább elgondolkodtató.
Rengeteg új, meglepő elem, fordulat, és egy rendkívül izgalmas cselekmény, mindez megtalálható ebben a könyvben. Ha valaki már eddig is sokat gondolkozott azon, hogy beszerezze-e, csak bátorítani tudom. Még az is könnyedén megszeretheti, aki sohasem volt az a mese-rajongó. Ráadásul minden korosztály találhat benne valami újat, ami miatt azonnal megszereti majd. Örülök, hogy ezzel a történettel zárhattam a 2014-es évet.

Kedvenc karakter(ek): Kai, Cinder
Gyűlölt karakter(ek): Adri, Levana
Pont: 20/10

 Alapok:

Nyelv: magyar
Fordította: Bujdosó István, Szabó Krisztina
Kiadta: Könyvmolyképző Kiadó
Év: 2018
Oldalszám: 448
Sorozat: Lunar Chronicles (#1)



Résztvevő blogok listája:

10.25 - Deszy könyvajánlója - EXTRA
10.26 - CBooks - Értékelés
10.27 - Deszy könyvajánlója - Értékelés
10.28 - Nem félünk a könyvektől - Értékelés
10.29 - Kelly & Lupi olvas - EXTRA
10.30 - Hagyjatok! Olvasok! - EXTRA
10.31 - Sorok között blog - EXTRA
11.01 - Függővég - EXTRA
11.02 - Hagyjatok! Olvasok! - Értékelés
11.03 - Nem félünk a könyvektől - EXTRA

Nyereményjáték:

A Cinder nem titkoltan Hapupipőke feldolgozás, ahogy ezt már a blogturnénk felvezetőjében is
olvashattátok. Ennek örömére merüljünk el a Hampipőke feldolgozások világában!
Minden állomáson egy jelenetfotót találtok valamilyen filmből, ami részben vagy egészben Hamupipőke-feldolgozás, vagy legalábbis merített Hamupipőke történetéből.
A feladat egyszerű: írjátok be a Rafflecopter doboz megfelelő soraiba a filmek címét! (Angol és magyar címet is elfogadunk.)

Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.
a Rafflecopter giveaway

2018. október 20., szombat

Blogturné - Erin Watt: Cifra palota

Miért: Sorozatfolytatás. ROYAL!

Tartalom: Halálos ​ellenségekből váratlan szövetségesek?
Két fiatal mindent megtenne azért, hogy megvédjék, ami számukra a legfontosabb.
Ella Harper eddig minden kihívással megküzdött, amit az élet az útjába sodort. Kemény és kitartó lány: mindennél fontosabb számára, hogy megvédje a szeretteit. Rég elvesztett apja felbukkanása és a barátja életének hajszálon függő összeomlása talán mégis túl nagy terhet jelent a számára.
Reed Royalnak gyorsan felforr az agyvize, és még gyorsabban jár el a keze. De most visszaüt rá, hogy eddig minden problémát erőszakkal oldott meg. Ha meg akarja menteni saját magát és a lányt, akit szeret, felül kell emelkednie gyötrő múltján és megtépázott hírnevén.
Senki sem hisz abban, hogy Ella túlélheti a Royalokat. Mindenki biztosra veszi, hogy Reed mindenkit tönkretesz.
Talán igazuk van.
Minden és mindenki összeesküdött, hogy szétválassza Ellát és Reedet. Meg kell találniuk a kiutat a törvény szorításából, muszáj megmenteniük a családjukat, és kideríteni az összes titkot a Cifra Palotában. (Könyvmolyképző)

Vélemény: Ez a rész nagyon ütősre sikeredett. A két írónő mindent megtett azért, hogy feltegye az i-re a pontot, hiszen ez az utolsó rész, ami Ella és Reed kapcsolatát helyezi a középpontba. A második kötet akkora csavarral ért véget, hogy egyszerűen nem tudtam megállni, hogy ne folytassam angolul az olvasást... Azonban, a rossz minőség miatt meg kellett várnom a fordítást, de azt kell mondanom, hogy megérte!  Egyrészt, most sincs vele probléma, abszolút élvezhető a magyar verzió is, plusz a történet, na attól letettem a hajamat. 
Oké, azt azért nem árt leszögeznem, hogy ez a rész minden eddiginél jobban magában hordozza a szappanopera-faktort. Szinte tíz oldalanként történik egy váratlan fordulat, vagy csavar, ami engem sokszor a szó szoros értelmében befeszített olvasás közben. Többször azon kaptam magam, hogy ökölbe szorult a kezem, mert egyszerűen azt éreztem, hogy nem lehet igaz! Ezt a két szerencsétlent már tényleg csak tragédiák sújthatják? Ella és Reed rengeteget szenvednek, és olyan helyzetekkel szembesülnek sokszor, hogy az már-már a hihetetlen határát súrolja. A könyv elég hosszú, ennek ellenére, meglepően kevés olyan pillanatot találtam, ami a boldogságukat bizonyította volna. Imádtam ezt a drámavonatot, nem mondom, hogy nem így van, de én valamivel több boldog pillanatot szerettem volna nekik. 
Az a baj, hogy szavakba sem tudom önteni, hogy mennyire gyűlölöm Ella biológiai apját, Steve-t. A férfi felbukkant a Megtört herceg végén, majd rögtön úgy kezdett el viselkedni, mintha bármit megtehetne Ella-val, aki, bár tény, hogy az ő lánya, eddig a létezéséről sem tudott! Ez mi? Egyáltalán, hogy képzeli? Callum egy biztonságos otthont teremtett a hősnőnk számára, végre mindenki elfogadta a jelenlétét, erre megjelenik ez a pöcsfej (bocsánat, de ennél már csak csúnyább jelzőkkel tudnám ott jellemezni), és elvárja, hogy mindenki rögtön haptákba vágja magát. Ráadásul ott van még Dinah is, akitől az embernek minden egyes másodpercben, amikor csak a színen van, kinyílik a bicska a zsebében. Ennél a nőnél gusztustalanabb hárpiát ritkán láthatunk. Nem péklapát, fejlövés kellene neki! A férjével egyetemben, nyilván. 
Azoknak, akik hozzám hasonlóan rajongtak az előző kötetekért, ezt is csak ajánlani tudom, ugyanis hozza azt a színvonalat, mint az elődjei, sőt, olykor még meg is haladja. 

Kedvenc karakter(ek): Reed, Ella, Easton
Gyűlölt karakter(ek): Steve, Dinah
Pont:10/20

Alapok:

Nyelv: magyar
Fordította: Sándor Alexandra Valéria
Kiadta: Könyvmolyképző Kiadó
Év: 208
Oldalszám:
Sorozat: The Royals (#3)


Résztvevő blogok listája:

10.16. - Kelly&Lupi olvas
10.18. - Angelika blogja
10.20. - CBooks
10.22. - Sorok között
10.24. - Könyvvilág
10.26. - Ambivalentina
10.28. - Dreamworld
10.30. - Deszy könyvajánlója


Nyereményjáték:


Melyik országé ez a palota? A kép és egy jellemző mondat alapján ki kell találnotok, melyik ország királyi, hercegi palotáját mutatjuk nektek! Ezután már csak be kell írnotok a rafflecopter doboz megfelelő sorába a megfejtést, és már esélyesek is vagytok a könyvek megnyerésére. 

Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

Itt található az egyedülálló 80 m hosszú tükörterem.

2018. október 12., péntek

Blogturné - Simone Elkeles: Visszatérés a Paradicsomba

Miért: Simone Elkeles.

Tartalom: Caleb Becker nyolc hónapja ment el Paradise-ból, és magával vitte a titkot, amiről megígérte, hogy a sírig őrizni fogja. Ha kiderülne az igazság, mindent tönkretenne.

Maggie Armstrong igyekezett erős maradni, miután Caleb összetörte a szívét és eltűnt. Valahogy sikerült továbblépnie. Eltökélte, hogy új életet kezd.

Csakhogy Caleb és Maggie kénytelen együtt részt venni egy nyári kiránduláson. Próbálnak nem törődni az egymás iránt érzett vonzalommal, de az eltemetett érzések a felszínre törnek. Caleb kénytelen szembenézni az igazsággal, hogy mi történt aznap este, amikor Maggie balesetet szenvedett, máskülönben a titok tönkreteszi a kapcsolatukat, és örökre közéjük áll.

Semmi sem tart örökké… még a búcsú sem. (Könyvmolyképző)

Vélemény: Oké, ebben a részben Caleb szimplán egy seggfej. Egy rohadt nagy seggfej. Annyira felidegesített a könyv elején, hogy az utálatom iránta a könyv feléig, vagy talán még tovább is tartott. Értem, hogy meg van sértődve azon, hogy jogtalanul csukták le. Ami, egyébként teljesen jogos, meg minden. De az a stílus, amit megenged magának, na az... Az fájt. Úgy dobálgatta Maggie-t az érzései között, mint valami labdát, attól függően, hogy épp milyen kedve volt. Még szerencse, hogy a lányt kemény fából faragták, és az esetek többségében fel tudta vele venni a versenyt, mert különben nem kizárt, hogy agyvérzést kaptam volna. 
A RE-Start program, mint olyan, nagyon jó ötlet - amennyire tudom, Amerikában a mai napig működik ehhez hasonló dolog, azzal viszont nem vagyok tisztában, hogy itthon van-e hasonló prevenciós kezdeményezés -, de... egyértelműen lerí, hogy a történet szempontjából egyetlen egy célja volt, hogy a hőseink rá legyenek kényszerítve, hogy egy légtérben tartózkodjanak, és így az érzelmeik újra lángra kaphassanak. Nem haragszom érte, de szerintem ennél valahogy jobban is meg lehetett volna ezt oldani. Szintén a program hátránya, hogy behoztak egy rakat mellékszereplőt, akiket azonban nem igazán fejtett ki. Erinről például egyetlen egy mondatra elegendő információnk van, és kész. És csak zárójelben jegyzem meg, hogy azalapján egy egész könyvet meg lehetne írni róla. Nem hiszem, hogy meg fog történni, de hátha. 
A másik: a történet lezárása szerintem el van kapkodva, de nem is kicsit. Annyira gyorsan történnek az események, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Hol ez bukkan fel, hol az, hol A problémát oldják meg másodpercek alatt, hol C-t, majd eszükbe jut a B is. Itt már mindent csak belenget Elkeles, de arra nem veszi a fáradtságot, hogy rendesen megírja. És az első rész tükrében: szerintem ez nagyon nagy gond. Komoly témákat feszeget ugyanis, de arra már nem telik tőle, hogy ezeket fel is építse. És igen, emiatt rohadt csalódott vagyok. Arról nem is beszélve, hogy mindezek után, a történet legvége annyira szirupos, hogy felfordult tőle a gyomrom. 
Amennyire szerettem az első részt, és tartottam majdhogynem remekműnek a benne levő drámaiság miatt, annyira érzem most gyengének, sőt, akár bénának is ezt a lezárást. A stílusra most sem tudok panaszkodni, mert az remek volt, mint mindig, de ez a történetvezetés... Számomra ez volt a halál netovábbja.

Kedvenc karakter(ek): Matt, Maggie
Gyűlölt karakter(ek): Caleb
Pont: 10/7

Alapok:

Nyelv: magyar
Fordította: Sándor Alexandra Valéria
Kiadta: könyvmolyképző Kiadó
Év: 2018
Oldalszám: 272
Sorozat: Leaving Paradise (#2)



Résztvevő blogok listája:

10.12 - CBooks
10.14 - Deszy könyvajánlója

Nyereményjáték:

Szerencsére már elég sok Simone Elkeles regény megjelent magyarul, amit velünk együtt sokan a szívetekbe zártatok.

A mostani játékunk egyszerű: ismerjétek fel, hogy az adott idézet melyik Elkeles könyvből származik, és írjátok be a Rafflecopter doboz megfelelő sorába.

Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

– Te követsz engem? – kérdezi, de nem néz a szemembe. 
– Aha. 
– Miért? 
– Őszintén? 
Végre rám néz, és felvonja a szemöldökét. 
– Ott akarok lenni, ahol te – osztom meg vele az egyetlen igaz és őszinte választ.


2018. október 11., csütörtök

Blogturné - Elle Kennedy: A cél

Miért: Sorozatzáró kötet. 

Tartalom: A ​lány mindig eléri a célját…

A végzős Sabrina James már látja maga előtt az egész jövőjét: lediplomázik a Briaren, brillíroz a Harvard jogi karán, aztán szerez egy jól fizető állást valami menő cégnél. Szeretne kilépni nyomorúságos múltja árnyékából, ezért sem ideje, sem energiája nincs egy jóképű hokisra, aki hisz abban, hogy létezik szerelem első látásra. John Tuckerrel csupán egyetlen tüzes – ám meglepően gyengédre sikerült – éjszakát tervez, de néha egy éjszaka is elég, hogy az ember élete fenekestül felforduljon.

De a játék egyre bonyolódik.

Tucker hisz a csapatjátékban, meggyőződése, hogy az legalább olyan fontos, mint az egyéni teljesítmény. A jégen nem keresi a reflektorfényt, de amikor huszonkét évesen apa lesz, nem hajlandó a háttérben maradni. Már csak azért sem, mert a leendő anya gyönyörű, okos és hihetetlenül izgalmas. A gond csak az, hogy Sabrina James nem adja könnyen a szívét, és a lobbanékony, barna szépség túl makacs, hogy segítséget fogadjon el. Ha Tucker meg akarja szerezni álmai nőjét, meg kell győznie, hogy bizonyos célokat csak együtt érhetnek el. (Könyvmolyképző)

Vélemény: Bár nem nagy kedvvel estem neki ennek a résznek (volt bennem némi félsz, hogy Kennedy itt el fogja sütni a minden-ilyen-sorozatban-kötelező-szálat, vagyis az egyéjszakás kalandtól teherbe eső lányt, ami sajnos bejött, és ez még kicsit rosszabbá is vált, amikor szembesültem a fordítással. Szerintem helyenként kifejezetten borzasztó. Tele van név felcserélésekkel (amitől vannak jelenetek, amik első blikkre teljesen értelmetlenek), és az elején például annyira hirtelen van szempont csere, hogy a fordító még fel sem tüntette. 
Később szerencsére, valamelyest javult a színvonal - sőt, ami azt illeti, elég sokat -, így már volt rá lehetőségem, hogy a történetre is odafigyeljek, amitől először nem estem hasra. 
Tucker egyéjszakás kalandba bonyolódik a Briar egyik eminens diákjával, Sabrinaval. Akit egyébként, csak úgy mellékesen jegyzem meg, az Isten is bottal veri. Meglehetősen nehéz anyai körülményekkel küzd (egy ponton például egyenesen hajléktalannak nézik, ami azért, ha belegondolunk, elég durva), de még nem is ez a legnagyobb gondja, hanem az igencsak perverz nevelőapja, Ray. Na, ő az a fajta férfi karakter, akitől a hideg is kiráz engem, egyszerűen azért, mert idegtépően irritáló. Minden lehetőséget megragad, hogy kényelmetlen helyzetbe hozhassa Sabrinat, de olyannyira, hogy én már alig vártam a találkozását Tuckerrel, és abban bíztam, hogy a srác majd szépen elkeni a száját.
Tucker, egyébként, számomra egy kimondottan kellemes meglepetés volt. Nem nagyon emlékszem rá, hogy az előző részekben olyan sok szerepe lett volna, inkább úgy mondanám, hogy elbújt a sarokban. Mint kiderül mindközül ő a legidealistább, és mindennek fejébe még egy reménytelen romantikus is, aki szabályosan rajong az édesanyjáért. Ez mondjuk nem is csoda, hiszen a nő egyedül nevelte őt fel, és mindent megtett azért, hogy a fiának a lehető legjobb életet biztosítsa, ezt pedig igenis, meg kell becsülni. Számomra az tette ezt a srácot a legszimpatikusabbá, hogy a többiekkel ellentétben, igencsak tisztában van a korlátaival. Ő nem a jégen képzeli el az iskola utáni jövőjét, mivel tudja, hogy ennyire nem jó játékos, éppen ezért, a tanulmányai révén tudatosan igyekszik építeni a saját, és leendő családja biztonságát.
Persze, mindezek alapján kissé furcsa, hogy a Sabrinaval való kapcsolata egy kósza kalandként indult, viszont, az szintén egy komoly pozitívum, hogy ő küzd ezért, és nem mond le róla. Még akkor sem, ha a véletlenek összjátéka miatt többször is felmerül, hogy esetleg zaklatja a lányt, ami persze egyáltalán nem igaz.
Nekem ez lett az abszolút kedvencem ebből a sorozatból, mert minden kliséje ellenére is imádtam a főszereplőinket, így csak ajánlani tudom, de azért azt meg kell említenem, hogy itt is picit bajosnak érzem, hogy bár hokicsapatról beszélünk, a sport alig játszik ebben szerepet. 

Kedvenc karakter(ek): Tucker, Sabrina
Gyűlölt karakter(ek): Ray
Pont: 10/10

Alapok:

Nyelv: magyar
Fordította: Barthó Eszter
Kiadta: Könyvmolyképző Kiadó
Év: 2018
Oldalszám: 432
Sorozat: Off-Campus (#4)



Résztvevő blogok listája:


10.08. - Deszy könyvajánlója
10.09. - Sorok között
10.10. - Angelika blogja
10.11. - CBooks
10.12. - Ambivalentina
10.13. - Könyvvilág
10.14. - Dreamworld
10.15. - Kristina blogja
10.16. - Never Let Me Go

Nyereményjáték:

Mivel a sorozat végéhez értünk, ideje elbúcsúzni a szereplőktől. Minden állomáson egy-egy főszereplőről találtok egy rövid leírást, ez alapján kell felismernetek és a keresztnevét a rafflecopter megfelelő sorába beírnotok. Az utolsó állomás viszont rendhagyó lesz, erre figyeljetek!

Ha figyelmesen követtétek a sorozatot eddig, a könyv 3 példányának egyike lehet a Tiétek!

Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

Két cél lebeg a szeme előtt: bejutni a Harvardra és elhúzni otthonról.

2018. október 9., kedd

Blogturné - Anna Banks: Szövetség

Miért: Sorozatfolytatás.

Tartalom: A serubeli Sepora hercegnő és Theoria királya, Tarik között nagy nehézségek árán béke köttetett, mióta összefogtak a tomboló járvány, a csendes pestis ellen. Mivel egymás iránti érzelmeiket a politika és a hatalom kusza hálója szövi be, saját megbízható forrásaik segítségével kell megpróbálniuk közös nevezőre jutni. Azonban amikor árulók tesznek keresztbe a terveiknek, akiknek ráadásul nagy hatalmú szövetségeseik vannak, mindkét királyság jövője veszélybe kerül. Vajon sikerül időben megbizonyosodniuk arról, kiben is bízhatnak igazán – beleértve egymást is –, hogy megmentsék a királyságaikat, a szerelmüket, sőt az életüket? (Maxim)

Vélemény: Engem őszintén meglepett a Tarik és Sepora közötti kapcsolat, vagyis, inkább az ebben beállt változás. Ahhoz képest, hogy sokáig úgy tűnt az előző részben, hogy bolondulnak egymásért, most sokkal inkább egy kimért viszony jellemzi őket, legalábbis a könyv legelején. Nyilván ebben kell némi változás, ami be is következik, de amolyan libikóka-módon, hol fent, hol lent. Hol szívből örül nekik az ember, hol meg csak fogja a fejét, hogy ez most mégis mi?
A politika nagyban átszövi ezt a részt, jobban, mint emlékeim szerint az előzőt. Ez viszont, szerintem egyáltalán nem volt gond, hiszen több királyságot felölelő világról beszélünk, ahol ezek az uralkodó családok, így, vagy úgy kommunikálnak egymással. Ez pedig óhatatlanul is kihat a történetre. Az egyik ilyen férfi főhősünk döntése, hogy a menyasszonya népét is bevonja az eljegyzési menetbe, annak ellenére, hogy ezt mások nem tartják kiemelkedően jó ötletnek.
Tarik tanácsadója folyamatosan a diplomácián, míg Sepora apja a háború lehetőségén (és a lánya kovács tehetségén) lovagol. De olyan elánnal, hogy rossz nézni... Megint megfordult a fejemben, hogy a serubeli király nemes egyszerűséggel abnormális. Ezzel szemben, a lány édesanyja egy sokkal józanabb gondolkodású karakter. Hozzáteszem, Eron nem éppen az a jótét lélek király, van ám bőr a képén rendesen.
Tetszett, hogy Sepora rengeteget rágódik azon, hogy vajon megfelelő királyné lesz-e a nép (s nem a leendő férje) számára. Sokszor retteg attól, hogy az emberek ellene fordulnak majd, amiért ő nem hajlandó őket spektóriummal ellátni. Ez önmagában nem tűnhet nagy dolognak, de ha belegondolunk, hogy ez kihat például a Tarikkal való kapcsolatára is - mivel királyként a fiúnak nyilván megint csak eltérnek a prioritásai a hősnőétől -, azért ez már jelent valamit, és vezethet igen érdekes helyzetekhez.
Ez a rész legalább annyira tetszett nekem, mint az előző, nem tudok róla rosszat mondani. Szerintem akcióból és izgalomból most még többet kaptunk, ami a szememben emelte ezt a könyvet, mert bár hozza a tipikus YA-életérzést, van benne nem kevés komolyság is. 

Kedvenc karakter(ek): Sepora, Tarik
Gyűlölt karakter(ek): -
Pont: 10/10

Alapok:

Nyelv: magyar
Fordította: Stier Ágnes
Kiadta: Maxim Kiadó
Év: 2018
Oldalszám: 320
Sorozat: Nemesis (#2)


Résztvevő blogok listája:

10.07 Kelly és Lupi olvas
10.09 CBooks
10.11 Hagyjatok! Olvasok!
10.13 Deszy könyvajánlója
10.15 Dreamworld
10.17 Könyvvilág

Nyereményjáték:

Játékunkban minden állomáson egy-egy érdekességeket olvashattok az aranyról, ki kell találnotok, hogy vajon igaz vagy hamis az állítás! A megoldást írjátok be a Rafflecopter doboz megfelelő sorába!
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére a megküldött e-mailre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.

A világ aranykészletének 2/3-át Afrikában bányásszák.


2018. október 7., vasárnap

Blogturné - Karen M. McManus: Lehull a lepel

Miért: Megtetszett a fülszövege.

Tartalom: Ebben ​a magával ragadó, lerakhatatlan történetben megtudhatjuk, mi történik akkor, amikor öt idegen együtt sétál be egy terembe, de csak négyen jönnek ki élve onnan. Figyelj nagyon, és talán sikerül megoldanod a rejtélyt. Hétfő délután a Bayview gimi öt diákja büntetését tölti egy osztályteremben. Bronwyn, az ész, a Yale-re készül, és soha nem szegi meg a szabályokat. Addy, a szépség, a tökéletes bálkirálynő megtestesítője. Nate, a bűnöző, most feltételes szabadlábon van dílerkedés miatt. Cooper, a sportoló, bajnok baseball játékos. És Simon, a különc, a Bayview gimi hírhedt pletykarovatának szerkesztője. Csakhogy Simon nem éli túl a büntetést. Mielőtt még kijöhetnének a teremből, Simon meghal. A nyomozók szándékosságot sejtenek a halál körül. Simon hétfőn halt meg, keddre viszont pletykaáradatot tervezett nyilvánosságra hozni legismertebb osztálytársairól. Ezzel pedig mind a négyüket a gyilkosság gyanúsítottaivá teszi. Vagy az is lehet, hogy mindannyian egy szabadon portyázó gyilkos bűnbakjai? Mert mindenkinek vannak titkai, nem igaz? De vajon milyen messzire mennél el, hogy ne lepleződj le? (Maxim)

Vélemény: Ez egy elég furcsa könyv, a szó pozitív értelmében. Egyszerre cuki, és valahol mégis csak hátborzongató, elvégre a történet lényege, hogy öt büntetésben lévő fiatal közül, az egyikük meghal, és a maradék négy között keresik a gyilkosát. Akárhonnan nézzük, ebben azért van némi para. Ugyanakkor mégis aranyosan közelít ehhez a témához. Noha van benne feszültség, méghozzá nem is kevés, végig az volt az érzésem, hogy úgyis meg fog oldódni az ügy, és valószínűleg közel sem olyan bonyolult a megoldás, mint azt elsőre gondolnánk.
Tetszett a koncepció, hogy minden diák szemszögét úgy mutatja be nekünk az írónő, hogy óra/perc pontossággal tudjuk, hogy mi történik velük, ki miként reagál adott helyzetre, mint például Budapest hadnagy (nem vicc, tényleg így hívják a férfit) érkezésére, akit a fiatalok kikérdezésével bíztak meg. Ezzel kapcsolatban volt egy apró észrevételem: amennyire én tudom, kiskorú gyerekeket nem kérdezhetnek ki a szülők és/vagy ügyvéd jelenléte/beleegyezése nélkül, kiváltképp Amerikában, ahol az emberek kimondottan háklisak erre. Lehet, hogy rosszul emlékszem, de eddig minden bűnügyi regényben és sorozatban amivel találkoztam ebben a témában, ez történt.
Egyébként, valahol érthető, hogy miért nem kedvelte a többség szegény Simont. A fiú igazi pletykafészek volt, aki gondolkodás nélkül teregetett ki minden szennyest, ami a fülébe jutott. A probléma nem feltétlen a pletykásságával volt, hanem azzal, hogy ezt a Bayview-i gimnázium minden diákjának a tudomására hozza, mit sem törődve az esetleges következményekkel. Csak példaként: képzeljünk el egy lányt, akiről mindenki azt gondolja, hogy eminens jókislány. Erre jön egy pletyka, hogy egyébként, iskolán kívül fűvel-fával lefekszik. Majd jön Simon, és ezt nagy dobra veri. Egy ilyen esetnek könnyen lehet az a következménye, hogy a diákság egyszerűen kirekeszti a lányt. És ennél sokkal kisebb dolog is lehet, ami ugyanígy hat egy közösségre. Egyébként a halál módja bennem végig azt az érzetet keltette, hogy bár nem valószínű, ez még akár egy baleset is lehet. Ahogy derültek ki az információk, nem csak a szereplőinkről, hanem az egész iskoláról is, folyamatosan billeget a véleményem.
Egy apróság, amivel lehet, hogy egyedül leszek, de nekem egyáltalán nem tetszik ez az átvett borító. Számomra kimondottan igénytelen hatást kelt. Bár a koncepciója nem rossz, hasonlít is az eredetire valamelyest, de egyszerűen nem néz ki jól. Éppen ezért fontosnak tartom megintcsak leszögezni, hogy nem szabad a borítója alapján megítélni a könyveket, mert akkor az ember könnyen kimaradhat egy olyan élményből is, mint ez.


Kedvenc karakter(ek): Bronwyn
Gyűlölt karakter(ek): Budapest
Pont:10/9

Alapok:

Nyelv: magyar
Fordította: Sárossy-Beck Anita
Kiadta: Maxim Kiadó
Év: 2018
Oldalszám: 384
Sorozat: -



Résztvevő blogok listája:

10.01 Kelly és Lupi olvas
10.03 Ambivalentina
10.05 Sorok között
10.07 CBooks
10.09 Könyv és más
10.11 Könyvvilág
10.13 Olvasónapló
10.15 Sárga könyves út

Nyereményjáték:


Ha már bűnügy, legyünk tisztában a fogalmakkal! Minden állomáson találsz egy hivatalos bűnügyi megfogalmazást, neked egy szóval kell beírnod a jelentését a Rafflecopter doboz megfelelő sorába!  (Pl: feladvány: A bűntény helyszínén talált tárgyak. - Megoldás: Bűnjelek)
A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésükre a megküldött értesítő levélre válaszolni. Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz.

 Az a személy, aki saját szemével látott, saját maga átélt vmely eseményt, s erről szükség esetén figyelembe vehetően be tud számolni, számot tud adni, esetleg tanúskodni is tud.